حذف و اضافه کردن ریموت دزدگیر سایلکس

Picture of صادق سمامی
صادق سمامی
حذف و اضافه کردن ریموت دزدگیر سایلکس

حذف و اضافه کردن ریموت دزدگیر سایلکس با توجه به کاربری آسان این دزدگیر چندان سخت نیست و با آموزشی که در این صفحه برایتان تهیه کرده ایم به راحتی علاوه بر حذف و اضافه کردن ریموت روی دزدیگر سایلکس میتوانید تنظیمات جزئی تری برای ریموت این دزدگیر انجام دهید.

فهرست مطالب

انتخاب ریموت مناسب دزدگیر سایلکس

در خرید ریموت دزدگیر سایلکس نکاتی را که باید بدانید این است که دزدگیرهای سایلکس در فرکانس‌های 433.92MHz  ,  315MHz و با رمزنگاری هاپینگ‌کد Hopping Code کار می‌کنند. تا علاوه بر برد پوشش دهی بلند، امنیت بالایی هم داشته باشند. پس در انتخاب ریموت دزدیگر باید به این دو مشخصه توجه کنید تا ریموت‌های مطابق با آن را تهیه کنید.

ریموت سایلکس فرکانس 315

جنس بدنه

فلز و پلاستیک

فرکانس

315MHZ

آنتن

دارد

رمزنگاری

هاپینگ‌کد

برند

سایلکس – SILEX

ریموت سایلکس فرکانس 433

جنس بدنه

فلز و پلاستیک

فرکانس

433MHZ

آنتن

دارد

رمزنگاری

هاپینگ‌کد

برند

سایلکس – SILEX

ویدئو نحوه حذف و اضافه کردن ریموت دزدگیر سایلکس و سایر تنظیمات از طریق پنل دزدگیر سایلکس

تنظیمات ریموت دزدگیر سایلکس

برای دسترسی به تنظیمات ریموت در پنل دزدگیر سایلکس، وارد منو شماره ی 6، یعنی 06.Remote شوید. از اینجا میتوانید ریموت ها را ببینید، کم و زیاد کنید و دسترسی آنها را تغییر دهید. که برای هر کار شما می‌توانید به بخش خاص خودش بروید.

عکس زیر نشان دهنده ی منو شماره 6 و زیرمنوهای آن است است که در ادامه تمام این بخش‌ها توضیح داده شده است.

مشاهده ریموت ها

در زیر منو اول یعنی 1.View Remote میتوانید تعداد ریموت ها، وضعیت آنها از جمله فعال و غیرفعال (Bypass) بودن آنها و عملکرد کلیدهای آن ها را مشاهده کنید.

اضافه کردن ریموت دزدگیر سایلکس

برای اضافه کردن ریموت در دزدگیر سایلکس مراحل زیر را انجام دهید:

 1. به زیر منو دوم یعنی Add Remote بروید.
 2. شماره ریموت را وارد کنید و دکمه ENTER MENU را فشار دهید.
 3. با عبارت Press Remote Key که روبرو شدید، یکی از دکمه های ریموت را فشار دهید.
 4. نمایشگر دستگاه با عبارت New Remote اضافه شدن ریموت جدید را تایید میکند.

به همین راحتی میتوانید درد دزدگیر سایلکس یک ریموت جدید را اضافه کنید. فقط دو نکته را حتما در نظر بگیرید.

 1. شماره ریموت نباید تکراری باشد یعنی با یک شماره نمی‌توانید دو عدد ریموت به دستگاه اضافه کنید. و اگر عدد تکراری وارد کنید نمایشگر دستگاه عبارت Already Added (قبلا اضافه شده است) را نمایش میدهد.
 2. حافظه‌ی ریموت دزدیگر سایلکس 16 عدد است. و بیشتر از این تعداد نمیتوانید برای آن ریموت ست کنید.

میزان دسترسی ریموت دزدگیر ‌سایلکس

بعد از اینکه ریموت را با دزدگیر سایلکس ست کردید، میتوانید از طریق منو شماره 3 یعنی 3.Edit Remote میزان دسترسی هر ریموت را تعیین کنید.

در این قسمت کافی است ریموت مورد نظرتان را انتخاب کنید و با فشردن دکمه های 1 تا 4 روی پنل دزدگیر، هر دکمه از ریموت را که میخواهید فعال یا غیر فعال کنید. ( این تنظیمات در همان ابتدا پس از اضافه کردن ریموت دزدگیر نیز ظاهر میشوند)

تعیین میزان دسترسی ریموت دزدگیر سایکلس برای چیست؟

مثلا فرض کنید شما مالک یک فروشگاه هستید و میخواهید یک ریموت به آخرین کارمندی که از مغازه بیرون می آید بدهید تا در هنگام خروج دزدگیر را فعال کند. اما نتواند دوباره دزدیگر را غیرفعال کند. با تعیین سطح دسترسی میتوانید این گزینه را تنظیم کنید.

حذف کردن ریموت دزدگیر سایلکس

برای حذف ریموت ها به زیرمنو شماره 4 یعنی 4.Delet Remote بروید. در این قسمت ابتدا باید شماره ی ریموتی که قصد حذف کردن آن را دارید وارد کنید ( قسمت چشمک زن روی نمایشگر ) و بعد با فشردن دکمه ENTER MEN آن را حذف کنید.

اگر هم قصد دارید تا همه ی ریموت ها را حذف کنید میتوانید در قسمت انتخاب شماره ریموت، گزینه ی ALL را انتخاب کنید( برای انتخاب گزینه ی ALL باید دکمه “*” را بزنید)  و دکمه ی ENTER MENU را فشار دهید.

به همین راحتی میتوانید هر ریموتی را که گم کرده اید از پنل سایلکس حذف کنید.

اگر ریموت سایلکس را گم کردیم چه کنیم؟

یک مرد که به ریموت و اینکه آن را کجا گذاشته فکر میکند

فرض کنید شما یکی از ریموت های دزدگیر محل کارتان را در جایی فراموش کرده اید یا احساس میکنید که گم شده است اما هنوز مطمئن نیستید. با استفاده از حالت Bypass میتوانید به صورت موقت تمام دسترسی های ریموت را غیرفعال کنید تا زمانی که پیدا شود و دوباره آن را فعال کنید.

حذف موقت یا غیر فعال کردن ریموت دزدگیر

برای این کار ابتدا به زیر منو شماره 5 یعنی 5.Bypass Remote بروید و شماره ی ریموت مورد نظر را در قسمت چشمک زن نمایشگر وارد کنید. ( برای انتخاب تمام ریموت ها دکمه ی “*” را فشار دهید. پس از انتخاب ریموت یا ریموت ها دکمه ی ENTER MENU را فشار دهید تا ریموت مدنظرتان به صورت موقت غیر فعال شود.

چرا دزدگیر سایلکس فعال نمی‌شود؟

فعال نشدن دزدگیر سایلکس

ممکن است زمانی که همه ی تنظیمات زون ها را انجام داده باشید و قصد فعال کردن دزدگیر را دارید، این اتفاق نیوفتد. در این صورت باید به نمایشگر روی پنل و اس ام اسی که ارسال می‌شود دقت کنید. معمولا پیام این است که یک یا چند زون شما باز است.

در دزدگیر های سری SG8 سایلکس، اگر هنگام فعال کردن دزدگیر یکی از زون ها باز باشد ( مثلا حرکتی جلوی یکی از چشمی ها داشته باشید)، دزدگیر به صورت پیوسته Chrip پخش می‌کند و SMS ارسال می‌کند تا شما را از باز بودن زون باخبر سازد. در این زمان اگر شما مجددا با ریموت، اپلیکیشن یا SMS اگر دزدگیر را فعال کنید، دزدگیر در حالت فعال شدن اجباری ( ForceArm ) قرار میگیرد. یعنی دزدیگر بدون اینکه آن زون باز را در نظر بگیرد فعال میشود و از سایر زون ها محافظت میکند و در صورت بسته شدن این زون نیز حفاظت از آن را شروع می‌کند.

نکته اینجاست که اگر در مدت زمان پخش Chrip ( 10 ثانیه برای ریموت و 1 دقیقه برای فعال سازی با اپلیکیشن یا SMS وقت دارید) مجددا دزدگیر را ( به حالت ForceArm ) فعال نکنید، دزدگیر غیرفعال شده و پیام غیرفعال سازی به مدیران ارسال خواهد شد.

نام گذاری ریموت سایلکس

ریموت دزدگیر های سایلکس سری SG8 را میتوانید از طرق اپلیکیشن نام گذاری کنید ( 15 کارکتر فارسی و انگلیسی). تنظیمات اپلیکیشن این دزدگیر را می‌توانید در مقاله‌ی «اپلیکیشن دزدگیر سایلکس» ببینید. 

نتیجه گیری

در این مقاله تمام تنظیمات بخش ریموت سایلکس از جمله حذف و اضافه کردن، دسترسی و غیر فعال سازی موقت را بررسی کردیم. و هر بخش را به صورت جداگانه توضیح دادیم تا اگر با مشکلی مواجه شدید دقیقا به سراغ بخش مورد نظر خودتان بروید.

برای تنظیم 4 منو اول دزدگیر سایلکس که شامل تاریخ/زمان، ادمین، شماره‌ها و تماس می‌شود بهتر است به سراغ مطلب «تنظیمات دزدگیر سایلکس » بروید.

برای تنظیم منو زون این دزدگیر می‌توانید به سراغ مطلب «تنظیمات زون دزدگیر سایلکس SG8» بروید. در آن مطلب تمام جزئیات مربوط به زون دزدگیر سایلکس مورد بررسی قرار گرفته است.

اما اگر هنوز هم مشکلاتی در بخش ریموت دزدیگر سایلکس برایتان وجود دارد، آن را با ما در میان بگذارید تا آن را برطرف کنیم. شما میتوانید از طریق نظرات همین پست یا تماس با شماره های داخل سایت، با مشاوران ما ارتباط بگیرید و سوالاتتان را بپرسید.

4 نظر

 1. سلام تمام مراحل را برای تعریف ریموت انجام می‌دهم اما ریموت را نمی شناسد فقط بصورت اپلیکیشن دستگاه فعال می‌شود چکار کنم ممنون از پاسخگویی شما

  1. سلام و عرض ادب
   ریموت به دستگاه اضافه می شود و عملکردی ندارد ؟ یا کلا اضافه نمی شود ؟
   مدل دستگاه چیست ؟
   و آیا در محیط چشمی بی سیم دارید ؟

 2. سلام خسته نباشید
  ریموت به دستگاه تعریف میشود ولی فعال نمیکند با اپلکیشن گوشی فعال میشه

  1. ابتدای در منوی تست دستگاه که آخرین منو می باشد قسمت تست ریموت ریموت را چک بفرمایید اگر وضعیت ریموت را اوکی نشان دهد احتمال مشکل سخت افزاری در دستگاه وجود دارد . البته نکته ای قابل ذکر است این است که بر روی دستگاه سایلکس فقط ریموت های خود شرکت سایلکس قابل استفاده هستند و از ریموت های متفرقه به هیچ عنوان نمی توانید استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه چشمی DG85 و چشمی مایکروویو
بررسی محصولات دزدگیر

مقایسه چشمی DG85 و مایکروویو

چشمی پارادوکس DG85 و چشمی مایکروویو Selco، هر دو جزو چشمی های وزنی دزدگیر اماکن هستند که برای استفاده در

پارتیشن بندی دزدگیر اماکن
آموزش دزدگیر

پارتیشن بندی دزدگیر اماکن

سیستم های دزدگیر اماکن در راستای افزایش و حفظ امنیت اماکن مختلف با قابلیت های مختلفی طراحی و تولید می‌شوند

بررسی کاربرد چشمی سقفی دزدگیر اماکن
آموزش دزدگیر

بررسی کاربرد و نصب چشمی سقفی

توی این مقاله قصد داریم تا بیشتر با کاربرد چشمی سقفی پارادوکس و چشمی سقفی کواد، آشنا بشیم و استانداردهای