بررسی و انتخاب باطری دزدگیر اماکن

Picture of صادق سمامی
صادق سمامی
باطری دزدگیر اماکن

باطری دزدگیر منزل یکی از مهمترین و ضروری‌ترین تجهیزات در سیستم  دزدگیر اماکن به حساب می آید. باتری ها در زمان قطعی برق می‌توانند یک پشتیبان بسیار مناسب برای دزدگیر باشد و همچنان این سیستم امنیتی را روشن نگه دارند.

  • اگر سارق برق ساختمان را قطع کند چه اتفاقی می افتد؟
  • اگر برق شهری قطع شود عملکرد دزدیگر چگونه است؟
  • آیا استفاده از باتری برای دزدیگر ضروری است؟
اینها سوالاتی است که جوابشان باعث می‌شود تا هرچه سریعتر به فکر خرید باتری دزدگیر اماکن باشیم. تا با یک هزینه‌ی بسیار کن، یک امنیت ارزشمند را برای خودمان تامین کنیم. در ادامه به بررسی عملکرد باتری، نوع باتری، عمر باتری و… پرداخته ایم. پیشنهاد می‌کنم این مقاله ضروری را از دست ندهید.

فهرست مطالب

بریدن سیم دزدگیر اماکن
  • یکی از روش هایی که سارقان برای ورود به مکان مورد نظر، انتخاب میکنند، قطع برق است. به همین خاطر وجود باتری در دزدگیر میتواند از این مشکل پیشگیری کرده و با ورود سارقان دزدگیر هشدار ها را فعال کند.

امکان استفاده از برق و باطری در سیستم های دزدگیر امروزی باعث شده تا با قطع عمدی یا اتفاقی برق، دزدگیر همچنان فعال بماند.

باتری دزدگیر اماکن

فرقی نمی‌کند که در کدام ناحیه از شهر و روستا زندگی می‌کنید و مشکل قطعی برق دارید یا نه، سعی کنید حتما از باتری استفاده کنید. همانطور که داشتن سیستم دزدگیر برای اماکن اهمیت دارد، داشتن باتری برای پنل دزدگیر هم از اهمیت بالایی برخوردار است. و در واقع داشتن باتری برای تمام مواقع ضروری که برق قطع است یک مزیت برای دزدگیرتان حساب میشود.

از چه باتری استفاده کنیم؟

باتری های مختلف با ظرفیت های مختلفی در بازار وجود دارند که با توجه به تعداد سنسور هایی که برای دزدگیر استفاده میکنید باید باتری مناسب خودتان را انتخاب کنید.

اگر تعداد سنسور هایی که به دزدگیر وصل کرده اید کم است. در حد 3 تا 4 سنسور دارید میتوانید از باتری دزدگیر 12 ولت 4.5 آمپر استفاده کنید. ولی اگر تعداد سنسور های شما در حد 7 یا 8 سنسور است باطری دزدگیر 12 ولت 7 آمپر مناسب دزدگیر شماست.

ولتاژ باتری با توجه به اینکه دزدگیر ها با ولتاژ 12 ولت کار میکنند، باید همان 12 ولت باشد. کمتر بودن ولتاژ نه تنها ممکن است سیستم را فعال نکند، بلکه حتی میتوند در سیستم اختلال ایجاد کند و هشدار های بی مورد به وجود بیاورد. اگر ولتاژ از 12 ولت بیشتر باشد میتواند به قطعات دزدگیر آسیب وارد کند.

عمر مفید باطری دزدگیر اماکن

عکس باتری و یک ساعت شنی برتی مفهوم عمر باتری

عمر باتری دزدگیر حدودا 1 سال است و بهتر است بعد یک سال استفاده عوض شود. اگر باتری را به موقع عوض نکنید، ممکن است در حالت عادی با مشکلی مواجه نشوید. اما همینکه برق قطع شود، میتواند سیستم را دچار اختلال کند، حتی پیام های هشدار را فعال کند.

چگونه بفهمیم عمر باتری تمام شده است؟

چک کردن میزان افت ولتاژ باتری درست ترین راه برای چک کردن عمر باتری است. شما می‌توانید با استفاده از یک ولت متر میزان ولتاژ دو سر باتری را اندازه گیری کنید. اگر ولتاژ به جای 12 ولت به زیر این عدد و تا حدود 9 ولت آمده باشد یعنی باتری شما دیگر آن کارایی خود را ندارد و ممکن است سیستم را دچار اختلال کند.

باتری دزدگیر تا چند ساعت دوام می آورد؟

در شرایط عادی که دزدگیر فعال است، باتری با ظرفیت 5Ah میتواند تا یک روز کامل بدون برق فعال بماند. و اگر از باتری 7Ah استفاده میکنید، دزدگیرتان حتی تا دو روز بدون برق میتواند فعال بماند.

نکته مهم در دوام باتری دزدیگر

  • آژیر یک وسیله ی پر مصرف به حساب می آید. و اگر دستگاه شما شروع به آژیر کشیدن کند میتواند باتری را در عرض 20 تا 40 دقیقه کاملا خالی کند.
  • از باتری با ظرفیت بیشتر از 5 و 7 آمپرساعت نباید برای دزدگیر استفاده کرد. زیرا ممکن است باعث اختلال در عملکرد دزدیگر شود و حتی در مواردی دیده شده که مدار شارژ دزدگیر را میسوزاند.

نتیجه گیری

در این مقاله باتری دزدگیر اماکن و اهمیت وجود آن در پنل دزدگیر را بررسی کردیم. مشخصات باتری، نحوه ی انتخاب، زمان تعویض و حتی تست عمر باتری را با هم مرور کردیم. و این را باید اضافه کنیم که باتری یکی از موارد مهمی است که بودن آن در دزدگیر یک ضرورت است اما در صورت انتخاب نادرست و یا تمام شدن عمرش، ممکن است کل سیستم را دچار اختلال کند.

اگر سیستم دزدگیر شما با مشکل مواجه میشود میتوانید این مورد را بررسی کنید اما اگر کارتان راه نیوفتاد، به مقاله ی « عیب یابی دزدگیر اماکن » سر بزنید. و اگر از دزدگیر کلاسیک استفاده میکنید، برای عیب یابی میتوانید به سراغ مقاله ی تخصصی « عیب یابی دزدگیر کلاسیک » سر بزنید.

شما میتوانید از طریق نظرات همین مقاله سوالاتتان را در مورد باتری یا هر بخشی از دزدگیر بپرسید تا متخصصین سلکوسیستم پاسخگوی شما باشند. البته با استفاده از شماره تلفن های موجود در سایت میتوانید با مشاوران حوزه ی دزدگیر ارتباط بگیرید و سوالاتتان را بپرسید.

دوربین بولت مداربسته
آموزش دوربین مداربسته

دوربین بولت مداربسته

دوربین بولت (Bullet Camera) یک نوع دوربین مداربسته است که به دلیل شکل استوانه‌ای و باریک آن به این نام

تفاوت DVR و NVR
آموزش دوربین مداربسته

مقایسه DVR و NVR دوربین مداربسته

در سیستم‌های دوربین مداربسته، چند نوع دستگاه ضبط ویدئو وجود دارد که برای مدیریت و ذخیره‌سازی تصاویر دوربین‌های مداربسته به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوربین بولت مداربسته
آموزش دوربین مداربسته

دوربین بولت مداربسته

دوربین بولت (Bullet Camera) یک نوع دوربین مداربسته است که به دلیل شکل استوانه‌ای و باریک آن به این نام

تفاوت DVR و NVR
آموزش دوربین مداربسته

مقایسه DVR و NVR دوربین مداربسته

در سیستم‌های دوربین مداربسته، چند نوع دستگاه ضبط ویدئو وجود دارد که برای مدیریت و ذخیره‌سازی تصاویر دوربین‌های مداربسته به