ریموت دزدگیر سایلکس

Picture of صادق سمامی
صادق سمامی
ریموت دزدگیر سایلکس

ریموت دزدگیر سایلکس وسلیه ای برای کنترل پنل های دزدگیر سایلکس، از فاصله ی نه چندان دور است. این ریموت ها با فرکانس های 433 و 315 مگاهرتز معمولا در بازار پیدا میشوند. و ما در اینجا قصد داریم تا ریموت هایی که همراه پنل های SG8-Q، SG8-S، SG8-Lite و SG7 عرضه شده اند را معرفی و بررسی کنیم.

فهرست مطالب

ریموت دزدگیر سایلکس سری SG8-SG7

در کنترل و فرمان دهی به پنل های دزدگیر سایلکس می‌توان از اپلیکیشن و ریموت دزدگیر استفاده کرد. برای یادگیری کار با اپلیکیشن دزدگیر سایلکس میتوانید به صفحه ی آپارات سلکوسیستم مراجعه کنید. اما ریموت سایلکس 4 دکمه دارد که هر کدام کار خاصی را برای کنترل دزدگیر انجام میدهند.

ریموت های دزدگیر SG8 و SG7 دارای رمزنگاری هاپینگ کد و فرکانس 433 و البته 315 مگاهرتز هستند که در تهیه این ریموت های برای دیگر دزدگیر ها باید به این دو نکته توجه کنید. زیرا ریموت ها دقیقا باید مطابق با رمزنگاری و فرکانس کاری پنل دزدگیر انتخاب شوند.

ست کردن ریموت دزدگیر سایلکس

ست کردن یا کد دادن ریموت سایلکس مخصول خودش است و مانند سایر ریموت دزدگیر های موجود در بازار نیست. برای ست کردن ریموت سایلکس کافی است به منو شماره 6 یعنی 06.Remote بروید. و با استفاده از زیر منو شماره 2 یعنی 02.Add Remote شماره ی ریموت مورد نظر را انتخاب کنید. با دیدن پیام Press Remote Key، یکی از دکمه های ریموت را فشار دهید تا ریموت توسط پنل دزدگیر شناسایی شود. حالا ریموت با پنل دزدیگر ست شده اند.

برای تنظیمات بیشتری مانند مشاهده ریموت ها، تعیین سطح دسترسی یا حذف کردن ریموت ها به مطلب آموزشی « حذف و اضافه کردن ریموت دزدگیر سایلکس » سر بزنید.  البته از طریق ویدئو زیر نیز میتوانید این آموزش را تماشا کنید.

دکمه های ریموت دزدگیر سایلکس

دکمه های ریموت دزدگیر سایلکس
  • دکمه قفل بسته:

این دکمه برای فعال کردن دزدگیر استفاده میشود. با فشردن این دکمه دزدگیر فعال شده و از زون هایی که وجود دارد محافظت می‌کند.

 

  • دکمه قفل باز:

برای غیرفعال سازی از این دکمه استفاده میشود. با فشردن این دکمه، سیستم دزدگیر فعال میشوند. البته تاثیری بر زون های 24 ساعته ندارد. زون های 24 ساعته همانطور که از اسمشان معلوم است، در 24 ساعت روز فعال هستند.

 

  • دکمه بی صدا:

این دکمه برای حالت نیمه فعال استفاده می‌شود. در این حالت شما می‌توانید تعدادی از سنسورها را فعال و تعداد دیگری را در حالت غیرفعال نگه دارید. در صورتی که زون‌هایی را روی حالت Stay قرار داده باشید، با فشردن این دکمه فعال نمی‌شوند.

این حالت برای مواقعی است که شما می‌خواهید تمام زون‌ها بجز زون مورد نظر شما که در حالت Stay قرار دارد فعال شود مانند زمانی که شما در یکی از اتاق‌های شرکت هستید و می‌خواهید دزدگیر را برای بخش‌های دیگر شرکت فعال کنید.

 

  • دکمه صندوق پران:

از این دکمه برای کنترل خروجی رله ی دزدگیر استفاده میشود. البته سری ها SG8-S، Sg8-Q و SG7 دارای خروجی رله هستند. که با آن می‌توان وسایل برقی را که به رله متصل کرده اید کنترل کنید.

پیشنهاد می‌شود تاخیر این دکمه از ریموت سایلکس را در بخش تنظیمات رله یعنی 08.Option Relay به نوعی تنظیم کنید که با یک لمس کوتاه عمل نکند. تنظیمات بیشتر رله سایلکس را در مطلب « تنظمات رله دزدگیر سایلکس » میتوانید ببینید. در آن مطلب همه چیز با جزئیات بررسی شده است.

تنظیمات Chime با ریموت دزدگیر سایلکس

اگر همزمان دکمه‌های قفل باز و بسته روی ریموت سایلکس را فشار دهید، می‌توانید Chime را موقتا فعال یا غیرفعال کنید.

البته تمام تنظیماتی که از طریق ریموت دزدگیر سایلکس انجام می‌شود را از طریق اپلیکیشن این دزدگیر نیز می‌توانید انجام دهید.

به دزدگیر سایلکس چند ریموت ست می‌شود؟

شما می‌توانید برای دزدگیرهای سری SG8 سایلکس تا 16 ریموت هاپینگ‌کد ست کنید.

قیمت ریموت دزدگیر سایلکس

قیمت ریموت های سایلکس با توجه به طراحی، رمزنگاری قدرتمند هاپینگ‌کد و همچنین انحصاری بودن کمی از دیگر ریموت های بازار گران تر است. اما اگر امنیت این ریموت را در اولویت قرار دهید، باید بگوییم که از ارزش خرید بالایی برخودار است.

ریموت سایلکس فرکانس 315

جنس بدنه

فلز و پلاستیک

فرکانس

315MHZ

آنتن

دارد

رمزنگاری

هاپینگ‌کد

برند

ریموت سایلکس فرکانس 433

جنس بدنه

فلز و پلاستیک

فرکانس

433MHZ

آنتن

دارد

رمزنگاری

هاپینگ‌کد

برند

نتیجه گیری

ریموت های برند سایلکس سری SG8 و SG7 را در این مقاله بررسی کردیم و نحوه ی ست کردن آن روی دزدگیر سایلکس را نیز توضیح داده‌ایم تا کارتان راحت تر باشد. این ریموت‌ها جز امن‌ترین ریموت‌های دزدگیر به حساب می‌آیند که امکان هک شدن و کپی برداری از آنها بسیار پایین است.

هرگونه سوالی راجب ریموت‌های برند سایلکس یا سایر برندها دارید می‌توانید در بخش نظرات همین مطلب از بپرسید تا متخصصین سلکوسیستم سریعا پاسخگوی شما باشند. البته با استفاده از شماره‌های موجود در سایت نیز می‌توانید با مشاورین ما ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو برند سلکو